Potrzebujesz porady?

zadwon

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Producenci

Wymień drzwi zewnętrzne – zyskaj dofinansowanie i bądź eko!

Opublikowany : 2022-03-09 07:31:18
Kategorie : Drzwi zewnętrzne

Wymień drzwi zewnętrzne – zyskaj dofinansowanie i bądź eko!

Planujesz wymianę drzwi zewnętrznych, ale jeszcze się wahasz? Niewykluczone, że w podjęciu ostatecznej decyzji pomoże Ci informacja, że dopłata do zakupu drzwi wejściowych z programu „Czyste powietrze” jest nadal aktualna. Nie bez znaczenia może okazać się również fakt, że wymiana drzwi na takie, które powstrzymają nadmierną cyrkulację powietrza i tym samym utratę ciepła, okaże się korzystna nie tylko dla Twojego portfela, ale również dla środowiska – a co za tym idzie, zdrowia całej Twojej rodziny.


Otwórz się na energooszczędność

„Czyste powietrze” to program wdrażający działania termomodernizacyjne, które mają na celu zmniejszenie emisji szkodliwych gazów cieplarnianych, zanieczyszczających powietrze. W ramach termomodernizacji budynków przeprowadza się działania służące ich uszczelnieniu i ociepleniu w taki sposób, by do ich ogrzania potrzebna była mniejsza ilość energii. Dzięki temu, dopłaty można uzyskać – między innymi – właśnie do wymiany drzwi zewnętrznych na ciepłe i energooszczędne. Możesz cieszyć się nowymi drzwiami, za które dostaniesz nawet 60% zwrotu kosztów, jednocześnie realnie wpłyniesz na obniżenie swoich rachunków za ogrzewanie oraz będziesz mieć wkład w niwelowanie smogu i jego negatywnych skutków.

Z programu mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków, czy też wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Nabór wniosków o dopłaty w programie „Czyste powietrze” potrwa do 31 grudnia 2027 r. Wniosek możesz złożyć w formie elektronicznej lub papierowej. Terminy rozpatrywania wniosków w poszczególnych województwach, a także sposób wypełnienia można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Ciepłe drzwi - czyste powietrze

W ofercie partner-panele.pl znajdziesz idealne drzwi wejściowe marki KMT Stal. Przedsiębiorstwo od ponad pięćdziesięciu lat specjalizuje się w produkcji drzwi stalowych z przeznaczeniem, między innymi, dla budownictwa wielorodzinnego i jednorodzinnego. Od wielu lat wdraża nowe rozwiązania w produkcji drzwi, które mają na celu wyeliminowanie strat ciepła.

Najcieplejsze drzwi w ofercie – KMT PLUS 75 passive z ościeżnicą drewniano-aluminiową – posiadają wskaźnik izolacji cieplnej 0,57 W/m2k. Jest to wynik stawiający KMT w czołówce producentów drzwi stalowych nastawionych na ograniczanie strat zużycia energii w gospodarstwach domowych. Bardzo dobry wskaźnik izolacji cieplnej posiadają także drzwi KMT PLUS 75 passive (z ościeżnicą stalową i z przekładką termiczną), wynosi on 0,75 W/m2k, natomiast w przypadku drzwi KMT SUPERTHERM 90 z ościeżnicą aluminiową, wypełnioną pianką poliuretanową, wskaźnik wynosi 0,78 W/m2k. Wspomniane wskaźniki gwarantują spełnienie najbardziej restrykcyjnych warunków cieplnych, jakie stawia się drzwiom w budownictwie pasywnym, gdzie wartość nie może być wyższa niż 0,8 W/m2k.

Tylko drzwi pasywne, czyli te zaprojektowane z myślą o osiągnięciu najlepszych możliwych parametrów termoizolacyjności, pozwalają odczuwalnie oszczędzać na ogrzewaniu. Owszem, ich zakup wiąże się z inwestycją, ale taką, która się zwraca, ponieważ termomodernizacja to nie tylko dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze”, ale też zależność – im cieplejsze i bardziej szczelne drzwi chronią dom, tym mniej energii cieplnej potrzebujesz do jego ogrzania, czyli więcej środków zostaje w Twoim domowym budżecie.

Sprawdź ofertę drzwi zewnętrznych KMT Stal tutaj. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że obejmuje drzwi wysokiej jakości, które reprezentują zarówno tradycyjny, jak i nowoczesny design, a przy tym ich ceny są umiarkowane. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.