Filtry

Włączone filtry:
  Kolekcja

  Potrzebujesz porady?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


  Zadzwoń: 502 027 934
  Napisz: poczta@partner-panele.pl

  Drzwi przylgowe  Klasyczne drzwi przylgowe to po prostu “zwykłe drzwi”, w najbardziej popularnym wariancie. Ich nazwa jest związana z elementem konstrukcyjnym jakim jest przylga, inaczej felc. Jest to cienka listwa, będąca przedłużeniem przedniej części skrzydła, znajdująca się po stronie klamki i zamka. Kiedy otwieramy drzwi po stronie zamka ...

  Drzwi przylgowe  Klasyczne drzwi przylgowe to po prostu “zwykłe drzwi”, w najbardziej popularnym wariancie. Ich nazwa jest związana z elementem konstrukcyjnym jakim jest przylga, inaczej felc. Jest to cienka listwa, będąca przedłużeniem przedniej części skrzydła, znajdująca się po stronie klamki i zamka. Kiedy otwieramy drzwi po stronie zamka widzimy charakterystyczny “ząbek” na całej długości skrzydła - to właśnie przylga.

  Do czego służy przylga w drzwiach?

  Przylga jest elementem, który osłania łączenie skrzydła z ościeżnicą i pozwala domknąć skrzydło oraz zatrzymać je w odpowiednim miejscu. W drzwiach bezprzylgowych tę funkcję pełni zamek magnetyczny, który utrzymuje skrzydło na właściwym miejscu i nie pozwala skrzydłu się otwierać w niekontrolowany sposób. Dzięki przyldze w klasycznych drzwiach wewnętrznych zamek jest zakryty i niewidoczny, kiedy patrzymy na drzwi od przodu (od strony zawiasów). Przylga zasłania także nierówności pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem, które powstają wskutek naturalnego z czasem opadania drzwi na zawiasach. Niekwestionowaną zaletą drzwi przylgowych jest jednak cena - zarówno skrzydła jak i ościeżnice bezprzylgowe są znacznie droższe, z uwagi na konieczność zastosowania specjalnych, krytych zawiasów oraz zamka magnetycznego. Obydwa rodzaje skrzydeł są jednak tak samo solidne i trwałe - wybór drzwi przylgowych bądź bezprzylgowych to przede wszystkim kwestia estetyki oraz budżetu.

  Klasyczna konstrukcja i wygląd

  Drzwi przylgowe wyglądają dobrze w każdym wnętrzu - w przeciwieństwie do drzwi bezprzylgowych, które kojarzą się raczej z nowoczesnymi i minimalistycznymi wnętrzami. Dzięki klasycznej konstrukcji będą prezentować się efektownie zarówno w tradycyjnym jak i ekstrawaganckim wnętrzu.

  więcej
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 1914 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 1914 elementów