Filtry

Włączone filtry:

  Potrzebujesz porady?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


  Zadzwoń: 502 027 934
  Napisz: poczta@partner-panele.pl

  Podkłady wyciszające

  Wybór podkładu pod panele jest równie ważny, jak dobór samych paneli. To właśnie od podkładu pod panele zależy w jakim stopniu podłoga będzie spełniać istotne funkcje, takie jak przepuszczalność ciepła, wyrównywanie podłoża czy ochrona przed hałasem. Dobry podkład pod panele potrafi w znacznym stopniu podnieść walory użyt...

  Podkłady wyciszające

  Wybór podkładu pod panele jest równie ważny, jak dobór samych paneli. To właśnie od podkładu pod panele zależy w jakim stopniu podłoga będzie spełniać istotne funkcje, takie jak przepuszczalność ciepła, wyrównywanie podłoża czy ochrona przed hałasem. Dobry podkład pod panele potrafi w znacznym stopniu podnieść walory użytkowe podłogi i na odwrót - kiepskiej jakości podkład może obniżyć komfort korzystania z nawet wysokiej klasy paneli podłogowych. 

  Podkład wyciszający i wygłuszający pod panele podłogowe

  Jeśli walory akustyczne podłogi są dla Ciebie szczególnie ważne, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim, sprawdź oznaczenia na etykietach, opakowaniach lub kartach gwarancyjnych produktów. Znajdziesz tam istotne informacje, dzięki którym będziesz mógł dobrać podkład, który zapewni wysoki komfort akustyczny w Twoim mieszkaniu.

  Zanim jednak zaczniesz przedzierać się przez gąszcz informacji, związany z parametrami technicznymi opisującymi podkłady podłogowe, powinieneś określić rodzaj hałasu, który chcesz wyeliminować ze swojego pomieszczenia. 

  Ochrona przed różnymi rodzajami hałasu

  Podkłady pod panele o właściwościach wyciszających chronią przed:

  1. Hałasem transmisyjnym, przenikającym do i z sąsiadujących pomieszczeń, w szczególności tych znajdujących się powyżej/poniżej

  2. Hałasem odbitym, takim jak odgłosy kroków czy upadających przedmiotów, roznoszących się wewnątrz pomieszczenia. 

  Stopień, w jakim podkład pod panele chroni przed konkretnym rodzajem hałasu.

  Parametry określające izolacyjność akustyczną podłogi

  Najważniejszym parametrem, określającym stopień, w jakim podkład chroni przed przenikaniem dźwięków przez podłogę jest izolacyjność akustyczna, wyrażana w decybelach (db). Informuje on o tym w jakim stopniu materiał ogranicza przenikanie dźwięków. Im wyższy współczynnik izolacyjności akustycznej podkładu, tym lepiej chroni on przed przenikaniem dźwięków. Należy pamiętać, że podkład o wysokiej izolacyjności akustycznej ma za zadanie przede wszystkim wyciszenie hałasu w pomieszczeniu poniżej. Dobry podkład pod panele jest w stanie zredukować hałas o natężeniu ponad 24 decybeli.

  Drugim ważnym parametrem, który pozwala na zapewnienie wysokiego komfortu akustycznego w pomieszczeniu jest RWS, czyli Reflected Walking Sound. RWS jest wyrażany w % i określa w jakim stopniu podłoga tłumi dźwięki kroków w pomieszczeniu. Jeśli zależy Ci na wygłuszeniu odgłosów kroków / upadających przedmiotów, zdecyduj się na wybór podkładu o jak najwyższym RWS. Wysokiej klasy produkty zapewniają wytłumienie dźwięków na poziomie powyżej 20%. 

  Jak wybrać podkład wyciszający i wygłuszający

  Wybierając podkład pod panele, pamiętaj że podkład wyciszający i wygłuszający to nie to samo. Przede wszystkim - czytaj karty informacyjne i sam sprawdzaj parametry produktów.  Istnieją wprawdzie podkłady podłogowe, które zapewniają bardzo wysoką izolacyjność akustyczną oraz RWS, nie jest to jednak zasada. Na rynku istnieją podkłady nazwane przez producentów “akustycznymi”, które zapewniają albo wysoki RWS, albo izolacyjność akustyczną. Może się więc okazać, że wybierając podkład bez wnikliwego zapoznania się z jego parametrami osiągniesz nie ten efekt, na którym Ci zależało. 

  więcej
  Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
  Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów