Filtry

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami!

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Podłogi drewnianeDrewno kojarzy się z naturalnością, solidnością i elegancją. Odznaczające się pięknem i szlachetnością podłogi drewniane długo zachowują nienaganny wygląd, a nawet jeśli z czasem zmatowieją pod wpływem ścierania, można je ponownie wycyklinować i polakierować. Najtrwalszy parkiet to ten z drewna dębowego oraz odmian egzotyczn...

Podłogi drewnianeDrewno kojarzy się z naturalnością, solidnością i elegancją. Odznaczające się pięknem i szlachetnością podłogi drewniane długo zachowują nienaganny wygląd, a nawet jeśli z czasem zmatowieją pod wpływem ścierania, można je ponownie wycyklinować i polakierować. Najtrwalszy parkiet to ten z drewna dębowego oraz odmian egzotycznych. Drewniana podłoga to gwarancja przytulności we wnętrzu, jest też ciepła i przyjemna w dotyku. Co więcej, drewno znakomicie pochłania dźwięki, przez co udaje się wyciszyć pomieszczenie, w którym jest położone. Warto również dodać, że drewno poprzez swoją strukturę pozostaje materiałem antystatycznym, a co za tym idzie – przyjaznym alergikom. 

Rodzaje podłóg drewnianych

Podłogi z twardego drewna występuje w dwóch najpopularniejszych wariantach - jest to deska warstwowa i parkiet.

Deska warstwowa drewniana

Deski warstwowe nazywane czasem panelami drewnianymi są zbudowane z dwóch lub trzech warstw drewna, których gatunki dobierane są tak, by uzyskać maksymalną elastyczność i wytrzymałość. Co ważne, taka podłoga może być zastosowana przy ogrzewaniu podłogowym, tak elektrycznym, jak i wodnym. Jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj ogrzewania, deska warstwowa będzie idealnym rozwiązaniem.

Parkiet

Parkiet to nic innego niż układanka małych, drewnianych klepek. Parkiety składają się z około dwudziestocentymetrowej długości prostokątów, układanych najczęściej w jodełkę (tzw. jodła francuska), ale też w równych rzędach, w zależności od upodobań właściciela.Deska trójwarstwowa - dlaczego warto ją wybrać?

Podłogi drewniane mają wiele zalet:

1. Naturalna praca drewna

Kładąc podłogę drewnianą, pamiętaj, że naturalne drewno będzie zmieniać nieco swoją objętość pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Panele drewniane, dzięki warstwowej budowie, gdzie poszczególne warstwy ułożone są krzyżowo względem siebie, są znacznie bardziej odporne na pęcznienie i kurczenie się.

2. Łatwa renowacja

Podłogi z prawdziwego drewna słyną z długowieczności i trwałości. Główną zaletą drewnianej podłogi jest możliwość jej cyklinowana, co znacząco przedłuża jej żywotność. Drewno, jako stworzone przez naturę, jest również całkowicie unikatowe – nie ma dwóch takich samych podłóg z prawdziwego drewna. Do dyspozycji mamy wiele różnych stylów wykończeń, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

3. Uniwersalny styl

Podłogi z twardego drewna świetnie sprawdzają się z wszystkimi stylami wystroju, od tradycyjnych po nowoczesne. Są dostępne w kilku rodzajach drewna, takich jak dąb, wiśnia, orzech sosna, lub też bardziej egzotycznych gatunków drewna. a co więcej, można je szlifować i bejcować na różne kolory zgodnie z gustem właściciela domu. Kiedy więc zmienia się twój styl, możesz także zmienić wygląd swoich podłóg z twardego drewna. Najlepiej sprawdzają się w tej roli podłogi z jasnego drewna, które można przyciemnić brązową bejcą.

4. Zwiększają wartość domu lub mieszkania

Jeśli bierzesz pod uwagę, że kiedyś sprzedasz swój dom lub mieszkanie, pamiętaj, że kupujący są skłonni zapłacić najwyższą cenę za nieruchomości z drewnianą podłogą. Mogą one znacznie zwiększyć wartość twojego domu nawet o dwa procent, są więc świetną inwestycją.

więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 29 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 29 elementów