Filtry

Włączone filtry:
  Dostępność podłogi

  Potrzebujesz porady?

  zadwon

  Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


  Zadzwoń: 502 027 934
  Napisz: poczta@partner-panele.pl

  Informacje

  Podłogi drewniane  Podłogi drewniane nieodmiennie od setek lat są synonimem wysokiej jakości i elegancji. To klasyczne rozwiązanie pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od tego w jakim stylu urządzasz mieszkanie czy dom. Podłogi z drewna są trwałe i zawsze modne - możesz być pewien, że przetrwają więc próbę czasu. Zarówno deska warstwowa jak ...

  Podłogi drewniane  Podłogi drewniane nieodmiennie od setek lat są synonimem wysokiej jakości i elegancji. To klasyczne rozwiązanie pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od tego w jakim stylu urządzasz mieszkanie czy dom. Podłogi z drewna są trwałe i zawsze modne - możesz być pewien, że przetrwają więc próbę czasu. Zarówno deska warstwowa jak i parkiet może pięknie wyglądać nawet po upływie dziesiątek lat, pod warunkiem, że podłoga była odpowiednio pielęgnowana. Drewniana podłoga wymaga bowiem większego zaangażowania i staranniejszej pielęgnacji niż panele laminowane czy winylowe. I choć dbanie o dobrą kondycję deski podłogowej nie jest trudne to może być czasochłonne. Niepowtarzalny efekt wizualny jest jednak tego wart.  Rodzaje podłóg drewnianych

  Podłogi z twardego drewna występuje w dwóch najpopularniejszych wariantach - jest to deska warstwowa i parkiet.

  Deska warstwowa drewniana

  Deski warstwowe nazywane czasem panelami drewnianymi są zbudowane z dwóch lub trzech warstw drewna, których gatunki dobierane są tak, by uzyskać maksymalną elastyczność i wytrzymałość. Co ważne, taka podłoga może być zastosowana przy ogrzewaniu podłogowym, tak elektrycznym, jak i wodnym. Jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj ogrzewania, deska warstwowa będzie idealnym rozwiązaniem.

  Parkiet

  Parkiet to nic innego niż układanka małych, drewnianych klepek. Parkiety składają się z około dwudziestocentymetwowtrowej długości prostokątów, układanych najczęściej w jodełkę (tzw. jodła francuska), ale też w równych rzędach, w zależności od upodobań właściciela.  Deska trójwarstwowa - dlaczego warto ją wybrać?

  Podłogi drewniane mają wiele zalet:

  1. Naturalna praca drewna

  Kładąc podłogę drewnianą, pamiętaj, że naturalne drewno będzie zmieniać nieco swoją objętość pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Panele drewniane, dzięki warstwowej budowie, gdzie poszczególne warstwy ułożone są krzyżowo względem siebie, są znacznie bardziej odporne na pęcznienie i kurczenie się.

  2. Łatwa renowacja

  Podłogi z prawdziwego drewna słyną z długowieczności i trwałości. Główną zaletą drewnianej podłogi jest możliwość jej cyklinowana, co znacząco przedłuża jej żywotność. Drewno, jako stworzone przez naturę, jest również całkowicie unikatowe – nie ma dwóch takich samych podłóg z prawdziwego drewna. Do dyspozycji mamy wiele różnych stylów wykończeń, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

  3. Uniwersalny styl

  Podłogi z twardego drewna świetnie sprawdzają się z wszystkimi stylami wystroju, od tradycyjnych po nowoczesne. Są dostępne w kilku rodzajach drewna, takich jak dąb, wiśnia, orzech sosna, lub też bardziej egzotycznych gatunków drewna. a co więcej, można je szlifować i bejcować na różne kolory zgodnie z gustem właściciela domu. Kiedy więc zmienia się twój styl, możesz także zmienić wygląd swoich podłóg z twardego drewna. Najlepiej sprawdzają się w tej roli podłogi z jasnego drewna, które można przyciemnić brązową bejcą.

  4. Zwiększają wartość domu lub mieszkania

  Jeśli bierzesz pod uwagę, że kiedyś sprzedasz swój dom lub mieszkanie, pamiętaj, że kupujący są skłonni zapłacić najwyższą cenę za nieruchomości z drewnianą podłogą. Mogą one znacznie zwiększyć wartość twojego domu nawet o dwa procent, są więc świetną inwestycją.

  więcej
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 57 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 57 elementów