Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami!

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Drzwi zewnętrzne Kończysz budowę i przed Tobą wybór drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego? Postanowiłeś wymienić swoje stare drzwi wejściowe? Aby wybrać odpowiednie drzwi zapoznaj się z ich rodzajami oraz najważniejszymi parametrami, jakimi są opisywane. Najpopularniejsze drzwi wejściowe na rynku wykonane są z drewna lub z metalu, dokła...

Drzwi zewnętrzne Kończysz budowę i przed Tobą wybór drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego? Postanowiłeś wymienić swoje stare drzwi wejściowe? Aby wybrać odpowiednie drzwi zapoznaj się z ich rodzajami oraz najważniejszymi parametrami, jakimi są opisywane. Najpopularniejsze drzwi wejściowe na rynku wykonane są z drewna lub z metalu, dokładnie ze stali lub z aluminium. Każdy z tych materiałów wyróżnia się innymi właściwościami w najważniejszych w przypadku drzwi zewnętrznych obszarach: zabezpieczenia przed włamaniem, zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych oraz hałasem z zewnątrz. Te trzy, najważniejsze aspekty drzwi zewnętrznych są opisywane następującymi parametrami:

1. Ochrona przed włamaniem

Stopień ochrony przed włamaniem określany jest klasami RC1, RC2, RC3, RC4, RC5 i RC6. Drzwi klasy RC2 określane są jako drzwi, które będą ograniczały możliwość włamania z użyciem prostych narzędzi przez około 3 minuty, zaś drzwi o klasie RC6 stanowią barierę uniemożliwiającą włamanie z użyciem zaawansowanych elektronarzędzi o dużej mocy przez 20 minut.

2. Ochrona przed przenikaniem ciepła

Parametr, który informuje o tym, w jakim stopniu drzwi chronią pomieszczenie przed przenikaniem temperatury to tzw. współczynnik przenikania ciepła U, który jest wyrażany W/(m²·K). Dla standardowych drzwi zewnętrznych nie powinien on przekraczać 1,5 W/(m²·K). Im lepsze parametry techniczne mają drzwi tym niższy powinien być współczynnik.

3. Ochrona przed hałasem

Kolejną istotną kwestią przy wyborze drzwi zewnętrznych jest stopień, w jaki chronią przed hałasem. Aby określić poziom ochrony akustycznej drzwi, warto zwrócić uwagę na współczynnik Rw, wyrażany w decybelach i określający izolacyjność akustyczną drzwi. Im wyższy współczynnik izolacyjności akustycznej Rw, tym lepiej drzwi będą zabezpieczać przed przenikaniem hałasu. Za drzwi akustyczne uznawane są drzwi, które wyróżniają się współczynnikiem Rw min. 40 dB.Zakup drzwi zewnętrznych przez internet

Zakup drzwi zewnętrznych przez internet nie jest trudny i wymaga podania w zasadzie tylko trzech, kluczowych parametrów, kierunku otwierania drzwi, ich rozmiaru oraz wybranego przez siebie koloru. Jeśli chcesz, aby Twoje drzwi były wyposażone w dodatkowe mechanizmy zabezpieczające lub nie wiesz jak dobrać odpowiednią ościeżnicę, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci dokonać zamówienia.
Pamiętaj! Drzwi zewnętrzne są produkowane na specjalne zamówienie, z uwzględnieniem specyfikacji klienta, wyposażone w określone akcesoria i dostosowane pod kątem rozmiaru, kierunku otwierania i koloru do jego indywidualnych wymagań. Oznacza to, że nie będziesz miał możliwości odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w standardowym terminie do 14 dni od momentu zawarcia umowy na odległość. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do poprawności swojego zamówienia, nasi doradcy służą radą oraz pomocą.

więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 383 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 383 elementów