Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami!

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Drzwi zewnętrzne do mieszkaniaDrzwi zewnętrzne do mieszkania, nazywane też drzwiami wewnątrzklatkowymi to szczególny rodzaj drzwi zewnętrznych, które różnią się zarówno od klasycznych drzwi zewnętrznych do domu jak i drzwi wewnętrznych. Są przeznaczone do montowania w mieszkaniach zlokalizowanych w budynkach wielorodzinnych, blokach i kamien...

Drzwi zewnętrzne do mieszkaniaDrzwi zewnętrzne do mieszkania, nazywane też drzwiami wewnątrzklatkowymi to szczególny rodzaj drzwi zewnętrznych, które różnią się zarówno od klasycznych drzwi zewnętrznych do domu jak i drzwi wewnętrznych. Są przeznaczone do montowania w mieszkaniach zlokalizowanych w budynkach wielorodzinnych, blokach i kamienicach. Wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby ochrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie potrzebne są solidne drzwi, zabezpieczające mieszkanie pod kątem bezpieczeństwa domowników oraz mienia. Drzwi wewnątrzklatkowe - czym różnią się od drzwi wewnętrznych? Część mieszkań, szczególnie w blokach starszego typu zamiast drzwi wewnątrzklatkowych wyposażona jest w zwykłe drzwi wewnętrzne z dodatkowym zamkiem i szyldem. Zdecydowanie odradzamy to rozwiązanie. Drzwi wewnątrzklatkowe wyróżniają się konstrukcją i wyposażeniem która zapewnia odpowiednie:

Zabezpieczenie mieszkania

Zwykłe drzwi wewnętrzne przeznaczone są do oddzielania przestrzeni wewnątrz mieszkania i - nawet jeśli są wyposażone w zamek - nie mają właściwości zabezpieczających przed niepożądanymi gośćmi. Drzwi wewnątrzklatkowe, tak jak drzwi zewnętrzne mają funkcje antywłamaniowe i dodatkowe opcje, które utrudniają włamanie do mieszkania. Wysoki poziom zabezpieczeń przed włamaniem jest istotny w przypadku każdego mieszkania, jeśli jednak mieszkasz w niespokojnej okolicy, w której zdarzały się włamania - koniecznie zainwestuj w drzwi antywłamaniowe z dodatkowymi akcesoriami chroniącymi przed wtargnięciem do mieszkania.

Wygłuszenie i wyciszenie

Oprócz ochrony przed włamaniem, drzwi wewnątrzklatkowe mają jeszcze jedną, istotną funkcję: w połączeniu z odpowiednim progiem lub uszczelką zabezpieczają przed przenikaniem dźwięków z klatki do mieszkania. Dzięki nim spokoju w Twoim mieszkaniu nie będą zakłócały odgłosy z klatki schodowej. Jeśli wejście do Twojego mieszkania znajduje się w pobliżu klatki schodowej, windy lub drzwi do innego mieszkania - zainwestuj w drzwi o dobrych parametrach wyciszających. Dzięki temu Twojego spokoju nie będzie zaburzał wracający w nocy sąsiad, regularnie szumiąca winda czy rozbawione dzieciaki, zbiegające po schodach.

Termoizolacja

Choć drzwi zewnętrzne do mieszkań mają znacznie niższe parametry termoizolacyjne niż drzwi zewnętrzne do domów, i tak gwarantują lepszą ochronę przed warunkami zewnętrznymi niż zwykłe drzwi wewnętrzne. To na jakie parametry zdecydujesz się wybierając drzwi zewnętrzne do Twojego mieszkania, zależy w znacznej mierze od tego w jakim budynku się znajduje. Jeśli blok jest ogrzewany i wyposażony w wiatrołap a temperatura na klatce jest wysoka, może okazać się, że nie ma konieczności inwestowania w drzwi z solidnym zabezpieczeniem termoizolacyjnym. Jeśli zaś Twoje mieszkanie znajduje się w kamienicy, w której temperatura jest niska a konstrukcja budynku sprzyja powstawaniu przeciągów - drzwi termoizolacyjne będą doskonałym wyborem. Drzwi zewnętrzne do mieszkań różnią się od siebie klasami antywłamaniowości, parametrami akustycznymi oraz termoizolacyjnymi. Możesz dobrać ich parametry w zależności od budynku, w którym zlokalizowane jest Twoje mieszkanie.

więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 268 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 268 elementów