Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami!

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Producenci

W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi łamane?

Opublikowany : 2023-06-07 11:08:19
Kategorie : Drzwi

W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi łamane?

Podstawowe zadania drzwi to oddzielenie od siebie poszczególnych pomieszczeń i zapewnienie domownikom intymności. Jednak nie w każdym mieszkaniu montaż drzwi rozwiernych jest możliwy – w przestrzeniach o niewielkim metrażu, zamontowanie tradycyjnych skrzydeł drzwiowych odbywa się kosztem cennego miejsca. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się drzwi łamane. Czym charakteryzuje się ten rodzaj drzwi i jakie możesz mieć z niego korzyści, dowiesz się z naszego artykuł.Drzwi łamane, czyli jakie?

Skrzydło drzwi łamanych wykonane jest z dwóch elementów połączonych ze sobą zawiasami. Podczas otwierania składa się na pół – łamie (właśnie od tego łamania powstała nazwa drzwi). Skrzydło łamane montuje się w szynach ulokowanych na górnej i dolnej ościeżnicy. Kluczową zaletą takiej konstrukcji jest fakt, że otwarte skrzydło zajmuje niewiele miejsca, a po zamknięciu odgradza od siebie dwa pomieszczenia, dając poczucie prywatności.


Drzwi łamane a harmonijkowe

Trzeba uczciwie przyznać, że drzwi łamane nie cieszą się dużą popularnością. Być może dlatego, że bywają mylone z drzwiami harmonijkowymi, które uznawane są za niesolidne i nietrwałe. Natomiast jedyne podobieństwa dotyczą montażu na prowadnicach i faktu, że skrzydła łamane i harmonijkowe się składa, ale już sposób składania znacząco się różni. Do produkcji drzwi łamanych wykorzystuje się taką samą technologię, jak przy produkcji drzwi tradycyjnych, natomiast drzwi harmonijkowe najczęściej powstają z wąskich lameli z tworzywa sztucznego, które łączone są na elastycznym materiale. Drzwi harmonijkowe po złożeniu zajmują jeszcze mniej miejsca niż łamane, ale w przeciwieństwie do nich nie mogą pochwalić się dużą wytrzymałością. Plusem drzwi łamanych jest też to, że można je zamówić w identycznej kolorystyce i z taką samą ościeżnicą, jak pozostałe drzwi rozwierne, czyli bez problemu można uzyskać efekt spójnej estetycznie aranżacji.

W jakich wnętrzach wykorzystać drzwi łamane

Konstrukcja drzwi łamanych może znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na otwarcie standardowego skrzydła drzwiowego. Jeśli masz mieszkanie o małym metrażu, ale potrzebujesz odgrodzić od siebie poszczególne pomieszczenia – drzwi łamane mogą przyjść z pomocą, a tym bardziej, że nowoczesne konstrukcje odznaczają się stylowym designem, który z powodzeniem dopasujesz do różnych aranżacji. Możesz je wykorzystać do ścianek działowych, które dzielą pomieszczenia na mniejsze części, także oddzielić nimi pralnię czy toaletę od pozostałej części większej łazienki. Skrzydła łamane sprawdzą się również w niewielkich biurach, na zapleczach, w garderobach, a także oddzielając spiżarnię od pozostałej części kuchni.

Jeżeli szukasz odpowiednich drzwi do mieszkania o niewielkim metrażu albo niebanalnego i jednocześnie funkcjonalnego sposobu na wydzielenie dodatkowej przestrzeni, to rozważ montaż drzwi łamanych. Oczywiście skrzydła łamane znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami klienta.