Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami!

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Producenci

TOP 5 najgorętszych trendów wnętrzarskich na 2024 rok!

Opublikowany : 2024-01-19 07:55:37
Kategorie : Drzwi , Klamki , Panele podłogowe , Panele ścienne , Podkłady

TOP 5 najgorętszych trendów wnętrzarskich na 2024 rok!

Choć nurty w designie wnętrz nie zmieniają się tak często jak w modzie, to jednak projektanci i producenci co jakiś czas zaskakują nas zupełnie nowymi pomysłami na urządzenie prywatnej przestrzeni. W 2024 roku czeka nas kontynuacja trendów, jakie królują od dobrych 2-3 lat, co wcale nie oznacza, że będzie nudno i sztampowo. Poznaj 5 najgorętszych trendów wnętrzarskich na 2024 rok.Ciepła, pastelowa kolorystyka

Zacznijmy od kolorów, ponieważ to tutaj czekają nas największe zmiany. Po latach dominacji szarości i ciemnych barw, wracamy do pastelowych kolorów we wnętrzach. Trend ten będzie napędzany decyzją Instytutu Pantone, który „Kolorem roku 2024” wybrał Peach Fuzz (dosłownie: brzoskwiniowy meszek).

Jest to kolor ciepły, budzący bardzo przyjemne skojarzenia, który można wprowadzić nawet do nowocześnie urządzonego wnętrza poprzez różnego rodzaju dodatki.

Pastelowa kolorystyka sprzyja relaksacji, dlatego jeśli chcesz stworzyć prywatną przestrzeń, do której przyjemnie się wraca po całym dniu w pracy, to rozważ zainspirowanie się tym interesującym trendem.

Naturalne akcenty

Ten trend trwa od dobrych kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby miał się odwrócić. Naturalne akcenty we wnętrzach pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też wprowadzają przyjemny klimat oraz budzą skojarzenia z dobrą jakością.

Warto zatem rozważyć sięgnięcie po tego typu detale, na przykład poprzez zastosowanie drzwi wewnętrznych w okleinie imitującej naturalny kamień czy zakup jasnej, drewnianej podłogi.

Sojusz nowoczesności z naturą

Bardzo ciekawym trendem, który został zapoczątkowany w 2023 roku i z pewnością będzie kontynuowany, jest wprowadzanie do wnętrz jak największej ilości akcentów roślinnych. Mogą to być zarówno żywe kwiaty, jak i wszelkiego rodzaju detale utrzymane w zielonej kolorystyce czy np. fototapeta z motywami kwiatowymi.

Warto tutaj przywołać szalenie modny styl Urban Jungle, który zakłada stworzenie prywatnej, zielonej oazy we własnym mieszkaniu. Ma to bardzo pozytywny wpływ na odbiór wnętrza, szczególnie tego, które zostało zaprojektowane w surowym, minimalistycznym stylu.

Ułatwianie sobie życia

Nowoczesne wnętrza sprzyjają cieszeniu się życiem i łatwemu utrzymaniu porządku oraz czystości. Mamy coraz mniej wolnego czasu, stąd szkoda tracić go na żmudne sprzątanie. Aby sobie tego oszczędzić warto podążać za trendem, który zakłada ograniczenie liczby elementów dekoracyjnych (zbierających kurz i wymagających przestawiania podczas sprzątania).

Dobrym pomysłem będzie również postawienie na łatwą w sprzątaniu okładzinę podłogową – tutaj niezawodnym wyborem są panele winylowe, które m.in. mają właściwości antystatyczne, a dzięki odporności na wilgoć mogą być myte np. przy pomocy robota sprzątającego z funkcją mopowania.

Przemyślany eklektyzm

Eklektyzm we wnętrzach to trend, który zdawał się przeminąć, tymczasem nadal może być ciekawym pomysłem na urozmaicenie prywatnej przestrzeni. Pamiętajmy, że eklektyczne wnętrza wcale nie muszą, a wręcz nie powinny sprawiać wrażenia chaotycznych czy nieprzemyślanych.

Z powodzeniem możesz łączyć różne kierunki w designie, nawet w jednym pomieszczeniu, sięgając np. po elementy industrialne i hygge, nowoczesne i klasyczne, wiejskie i wielkomiejskie etc. Przykładem udanego eklektyzmu jest bardzo modny styl japandi, który stanowi połączenie stylów japońskiego i skandynawskiego.

Po więcej pomysłów na urządzenie domu czy mieszkania zgodnie z aktualnymi trendami wnętrzarskimi zajrzyj na stronę https://partner-panele.pl/. Znajdziesz na niej duży wybór kluczowych elementów wykończenia wnętrz, w tym podłóg laminowanych, winylowych i drewnianych, drzwi czy efektownych paneli ściennych.