Potrzebujesz porady?

zadwon

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Producenci

Szklane drzwi – aranżacyjny hit czy kit?

Opublikowany : 2022-12-06 07:44:59
Kategorie : Drzwi

Szklane drzwi – aranżacyjny hit czy kit?

Zdecydowanie skłaniamy się ku opinii, że szklane drzwi to aranżacyjny hit. Dlaczego? Szkło to materiał elegancki i wyszukany, który kojarzy się z nowoczesnością i klasą, jest chętnie wykorzystywane jako element wystroju w nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych i loftowych wnętrzach – między innymi w formie drzwi wewnętrznych. Co warto o nich wiedzieć? Czym kierować się przy wyborze? Zachęcamy do lektury krótkiego poradnika.Zalety szklanych drzwi

Decyzję o zakupie szklanych drzwi wewnętrznych warto podjąć świadomie, znając zarówno ich plusy, jak i mankamenty. Ich kluczową zaletą są bez wątpienia walory estetyczne. Szklane drzwi przyciągają uwagę i świetnie wpisują się w nowoczesne aranżacje. Obok efektownego wyglądu, ich niekwestionowaną zaletą jest obojętność na wilgoć – dlatego sprawdzą się jako drzwi łazienkowe.

Szkło kojarzy się z materiałem delikatnym i kruchym, jednak skrzydła drzwiowe wykonuje się ze szkła hartowanego i bezpiecznego, które nie jest łatwo uszkodzić.

Szklane drzwi wewnętrzne to idealny wybór do małych pomieszczeń, z małymi oknami, gdzie nie dociera wystarczająca ilość światła dziennego. Takie skrzydła doświetlają wnętrza, przepuszczając światło, ponure pokoje stają się jaśniejsze i optycznie większe.


Minusy szklanych drzwi

Obiektywnie trzeba wskazać również mankamenty szklanych drzwi. Pierwszy jest taki, że nie izolują akustycznie przestrzeni. Nie można liczyć na to, że wygłuszą hałasy dobiegające zza drzwi, więc jeśli w danym pomieszczeniu potrzebujesz wyciszenia, szklane drzwi Ci go nie ułatwią.

Szklane drzwi najefektowniej wyglądają wtedy, kiedy są czyste, a trzeba przyznać, że dość łatwo się brudzą. Każde dotknięcie pozostawia ślady, zatem wymagają systematycznej pielęgnacji, na którą trzeba wygospodarować czas. Jednak czego się nie robi efektu wizualnego?


Jak wyróżniamy drzwi szklane

Na rynku można spotkać drzwi ze szkła w różnych wariantach. Występują drzwi szklane dwuskrzydłowe – te modele można najczęściej spotkać w przestrzeniach oficjalnych, gdzie oddzielają poszczególne pomieszczenia biurowe lub salę konferencyjną. Z kolei szklane drzwi przesuwne polecane są do mieszkań o niewielkim metrażu – odpowiednio dobrane drzwi tego typu umożliwiają oddzielenie poszczególnych pokoi, przy równoczesnym powiększeniu optycznym powierzchni. Dostępne są również drzwi szklane z grafiką – takie skrzydła oprócz większej prywatności, zagwarantują również ciekawe rozwiązania stylistyczne.

 

Drzwi z przezroczystego szkła sprawdzą się w neutralnych przestrzeniach. Te ze szkłem mlecznym lub matowym zapewnią prywatność, dlatego doskonale nadają się do sypialni, a nawet łazienki. Szkło występuje również w rozmaitych kolorach, które można zastosować w drzwiach oddzielających daną przestrzeń. Do wyboru są też różne wzory i grafiki, które stają się efektownymi dodatkami, upiększającymi całe pomieszczenie.

W ofercie partner-panele.pl znajdziesz ogromny wybór szklanych drzwi wewnętrznych

Szkło jest idealnym materiałem dekoracyjnym, dlatego producenci tworzą wiele wariantów szklanych drzwi – naprawdę jest w czym wybierać! U nas znajdziesz szklane drzwi pochodzące od renomowanych producentów i wykonane z dobrej jakości materiałów, które będą nie tylko pięknie wyglądać, ale będą również bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Masz pytania? Skontaktuj się z nami.