Potrzebujesz porady?

zadwon

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Producenci

Jodełka królową pięknych wnętrz

Opublikowany : 2021-12-22 10:41:19
Kategorie : Panele podłogowe

Jodełka królową pięknych wnętrz

Podłoga w jodełkę to wiekowa dama – w dalszej przeszłości zdobiła eleganckie kamienice, posiadłości podmiejskie, letnie wille i inne zabytkowe wnętrza, czasy świetności przeżywała w drugiej połowie XX wieku.

Obecnie przechodzi renesans, jest znowu chętnie zapraszana do domów i mieszkań, udowadniając, że nadal jest gustowna i wyrafinowana. Podłogi ułożone we wzór jodełki brylują we współczesnych aranżacjach, niezależnie od stylu wnętrza.

Klasyka gatunku

Podłogę w jodełkę można uwzględnić przynajmniej w kilku stylach aranżacyjnych. Począwszy od konwencji klasycznej, która chętnie sięga po sprawdzone i wypracowane przed laty rozwiązania, poprzez wnętrza w stylu retro oraz te, nawiązujące do lat 80. i 90., a na stylu skandynawskim skończywszy. Wielu projektantów zwraca uwagę na wszechstronność jodełki i poleca wykorzystanie tego motywu w przestrzeniach ultranowoczesnych, modernistycznych czy glamour.

Nadal modne są aranżacje eklektyczne, czyli takie, w których spotykają się akcenty o różnym charakterze, wręcz pochodzące z różnych dekad, a nawet epok. Podłoga w jodełkę to doskonały punkt wyjścia, by połączyć elementy wystroju z przeszłości z nowoczesnymi trendami.

Francuska, węgierska czy klasyczna?

Jeśli zależy nam na oryginalnej podłodze i bierzemy pod uwagę wzór jodełki, możemy wybrać jedną z trzech popularnych metod układania: jodełkę francuską, węgierską albo klasyczną. Różni je przede wszystkim kąt, pod którym zacięte są deski. Przy standardowej jodle francuskiej złożone ze sobą tworzą układ o kącie 90°, ten sposób ułożenia podłogi przypomina grot strzały.

W przypadku układu o kącie 120° uzyskujemy jodełkę węgierską o delikatniejszym wzorze – dzięki niemu ciasne, małe wnętrza stają się bardziej przestronne. Z kolei we wzorze klasycznym krótszy bok jednej deski łączy się z dłuższym bokiem drugiej pod kątem prostym.


Laminaty a jodełka

Układanie podłogi w jodełkę jest możliwe nie tylko w przypadku desek drewnianych, ale również paneli laminowanych, których największą zaletą jest łatwy montaż, bezproblemowa konserwacja oraz wysoka odporność na wilgoć. Laminaty do złudzenia przypominają drewno i w ofercie niektórych producentów można znaleźć również takie dekory, które idealnie odtwarzają układ jodły. Wśród asortymentu paneli laminowanych na partner-panele.pl znajdziesz jodełkę takich marek, jak Swiss Krono, My Floor, EGGER i Kaindl.

Kolekcja Castle My Floor to idealne połączenie podłogi o wzorze drewna z innowacyjną technologią układania w jodełkę. Dekory z kolekcji Castle – Sherman Oak i Gladstone Oak – pasują do każdego wnętrza, również urządzonego w nowoczesnym stylu. Panele laminowane w klasycznym stylu brązowej jodełki, w dwóch odcieniach, z wieloma jasnymi akcentami, połączonymi z autentycznymi motywami drewna takimi, jak drobne pęknięcia i sęki – to dekory z kolekcji Dąb Fortress marki Kaindl, warto zwrócić na nie uwagę.

.

Jodełka to niezwykle aktualny wzór, pomimo że znana jest od stuleci. Nadaje nowoczesnym wnętrzom harmonijnego nastroju, ponadczasowej elegancji i wysublimowanego smaku. Jodełka sprawdzi się doskonale we wszystkich pomieszczeniach, m.in. w salonie, kuchni czy biurze. Zapoznaj się z ofertą paneli laminowanych „w jodełkę”, dostępną na partner-panele.pl. Skontaktuj się z nami.