Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami!

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Producenci

Jak odpowiednio pielęgnować drzwi?

Opublikowany : 2023-07-12 07:50:16
Kategorie : Drzwi

Jak odpowiednio pielęgnować drzwi?

Sposób pielęgnacji drzwi zależy od materiału, z jakiego zostały wykonane oraz ich przeznaczenia, niemniej istnieją zasady, które sprawdzą się w przypadku wszystkich modeli. Dowiedz się z naszego artykułu, jak najlepiej zadbać o drzwi zewnętrzne, które są wizytówką każdego domu, jak i wewnętrzne, które stanowią istotny element wystroju każdego wnętrza.Drzwi nie lubią wilgoci?

Nie podlega dyskusji, że największym wrogiem nienagannej kondycji drzwi jest wilgoć. Nadmierne zawilgocenie powietrza może wpłynąć negatywnie na właściwości drzwi. W związku z tym, zarówno w przypadku drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych, ważne jest przestrzeganie wytycznych dotyczących zasad montażu. Kluczowe jest, aby drzwi zostały zamontowane dopiero po zakończeniu prac mokrych w budynku czy mieszkaniu, a w przypadku drzwi wewnętrznych – po zamontowaniu podłóg.


Prawidłowa pielęgnacja

Co warto wiedzieć w kontekście dbania o drzwi? Po pierwsze – unikaj preparatów, które nie są przeznaczone do pielęgnacji drzwi. Jeśli nie dysponujesz specjalistycznymi środkami, nie eksperymentuj, testowanie innych preparatów może skończyć się przykrymi niespodziankami. Najlepiej zrezygnować z detergentów i sięgnąć po wilgotną ściereczkę z bawełny czy mikrofibry. Systematyczne przecieranie drzwi wilgotną (dobrze odciśniętą) ściereczką wyeliminuje z ich powierzchni kurz oraz zabrudzenia.

Przynajmniej raz w roku warto zadbać o powierzchnię drzwi i zaimpregnować ją jednym z dostępnych na rynku środków pielęgnacyjnych. Idealnie nadaje się do tego preparat PERSECTO D+, który możesz kupić w salonach Multi-Form. Aktywne składniki w nim zawarte sprawiają, że produkt doskonale usuwa brud, chroni przed wilgocią i przyleganiem cząsteczek brudu, a do tego przyjemnie pachnie i nie pozostawia nieestetycznych smug. Zadbane drzwi odpłacą Ci się świetnym wyglądem i formą w kolejnych latach! PERSECTO D+ z powodzeniem możesz używać również do pielęgnacji ościeżnic oraz mebli.

Trzeba zaznaczyć, że pielęgnacja drzwi obejmuje również dbanie o zawiasy i zamki. Minimum raz w roku warto posmarować je odpowiednimi olejami (np. olejem silikonowym lub wazeliną techniczną), które usprawnią działanie metalowych elementów ruchomych. Zacznij od górnych zawiasów, następnie przejdź do dolnych. Po wprowadzeniu smaru, zamknij i otwórz drzwi, po czym powtórz czynność kilka razy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Zwracaj uwagę na codzienne użytkowanie drzwi – nie szarp gwałtownie za klamkę i nie trzaskaj skrzydłem. Podczas odkurzania oraz mycia podłóg wilgotnym mopem, unikaj kontaktu tych przedmiotów z dolną częścią skrzydła drzwiowego i ościeżnicy. Najlepiej nie wieszać ciężkich przedmiotów na skrzydle, ponieważ zawiasy posiadają określony udźwig, przeznaczony do ciężaru skrzydła, więc dodatkowe obciążenia mogą niekorzystnie wpłynąć na jego wygląd i działanie. Bywa, że również klamka służy nam za wieszak, co także może mieć swoje negatywne skutki w przyszłości.

Jeśli chcesz, aby Twoje drzwi prezentowały się świetnie niezależnie od upływu lat, musisz o nie właściwie dbać, co wcale nie jest trudne. Po nowe drzwi wewnętrzne i zewnętrzne zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziesz szeroką ofertę skrzydeł drzwiowych oraz ościeżnic renomowanych producentów.