Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami!

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Producenci

Drzwi i podłogi w stylu loft – nasze propozycje

Opublikowany : 2024-06-14 09:21:26
Kategorie : Drzwi , Panele podłogowe

Drzwi i podłogi w stylu loft – nasze propozycje

Styl loftowy to jeden z najpopularniejszych obecnie stylów projektowania wnętrz. Od wielu lat cieszy się popularnością wśród miłośników surowego piękna i eklektyzmu. To idealny balans pomiędzy industrialną przestrzenią a domową przytulnością. Nic więc dziwnego, że pomimo upływu czasu, projektanci chętnie się nim inspirują. Jeśli chcesz wprowadzić elementy loftowe do swojego domu lub mieszkania, radzimy, jakie materiały będą Ci potrzebne.Drzwi i podłogi w stylu loftowym - nasze propozycje

Styl loftowy to jeden z najpopularniejszych obecnie stylów projektowania wnętrz. Od wielu lat cieszy się popularnością wśród miłośników surowego piękna i eklektyzmu. To idealny balans pomiędzy industrialną przestrzenią a domową przytulnością. Nic więc dziwnego, że pomimo upływu czasu, projektanci chętnie się nim inspirują. Jeśli chcesz wprowadzić elementy loftowe do swojego domu lub mieszkania, radzimy, jakie materiały będą Ci potrzebne.

Charakterystyka estetyki loftowej

Chyba nie ma osoby, która nigdy nie zetknęła się z taką aranżacją, jednak niewielu ludzi wie, co odróżnia loft od stylu industrialnego. Są one do siebie podobne do tego stopnia, że niektórzy używają ich nazw zamiennie. Nic dziwnego! Mają one wiele wspólnych cech, np. przestronność, surowe wykończenia, minimalizm oraz łączenie różnych materiałów, takich jak szkło, metal, kamień, drewno i beton. Co je odróżnia? Wnętrza w stylu loftowym wydają się bardziej przytulne, a paleta barw jest nieco cieplejsza: szarości są zestawione z beżami i delikatnymi brązami. Możemy pozwolić sobie również na dodatki, które sprawiają, że przestrzeń nabiera kameralnego charakteru, np. lamele, rośliny, tekstylne ozdoby.

Jakie drzwi wybrać?

Drzwi są kluczowym elementem każdej aranżacji. W przypadku stylu loftowego ważna jest odpowiednia ilość naturalnego światła, dlatego często stosuje się skrzydła z dużymi przeszkleniami. Takie produkty mają w ofercie między innymi marki Voster, DRE, Erkado oraz Porta. Dzięki szerokiej gamie rodzajów szyb do wyboru, możesz dostosować je do swoich preferencji.

Jeśli jednak wybierzesz drzwi pełne, warto postawić na proste formy w stonowanych kolorach: bieli, czerni, szarości, beżu. Drewno lub jego imitacja również świetnie się sprawdzą, nadając pomieszczeniu przytulnego charakteru. Twoje wnętrze ma nieduży metraż? Możesz zaoszczędzić miejsce, wybierając drzwi z ukrytą ościeżnicą (tzw. drzwi ukryte, np. model Porta Hide). Takie skrzydło można dowolnie wykończyć, uzyskując efekt „wtapiania” w ścianę, dzięki czemu będzie prawie niewidoczne.

Podłogi w stylu loftowym

Podłoga, jako baza wnętrza, również ma istotne znaczenie dla osiągnięcia pożądanego efektu końcowego. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybór paneli laminowanych, które charakteryzują się trwałością i doskonale imitują piękno naturalnych materiałów, takich jak drewno czy cement. Dekor Microcemento marki Finfloor, który daje wrażenie surowego wykończenia, będzie strzałem w dziesiątkę. Najwyższa klasa ścieralności sprawia, że podłoga na długie lata zachowa swój wygląd i funkcjonalność.

Wybierając jasne podłogi, nadasz wnętrzu przestrzenności, lekkości i nowoczesnego charakteru. Przykładem takich podłóg jest np. Dąb Famara marki Arteo lub Dąb Calabria marki Persecto. Jeśli wolisz ciemne panele, postaw na takie o chłodnej barwie. Warto zwrócić uwagę na dekory: Umeda z kolekcji Varioclic Vista marki Yildiz Entegre lub Dąb Kalas Noz z kolekcji EVOLVE marki Finfloor.

Czy styl loftowy jest dla każdego?

Surowe wykończenia, ograniczona paleta barw i niewielka ilość dekoracji mają wielu zwolenników. Jednak dla osób, kochających kolory, ciepło i otaczanie się ozdobami, taki styl może wydawać się ograniczający. Jeśli należysz do tego grona, ale zainspirowała Cię omawiana estetyka, możesz zastosować u siebie nieco lżejszą i swobodniejszą jej wersję, czyli styl soft loft. Baza jest taka sama jak w przypadku klasycznego loftu, ale możesz eksperymentować z większą ilością ciepłych barw, wzorami i dodatkami, np. w postaci obrazów czy plakatów na ścianie.