Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami!

Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


Zadzwoń: 502 027 934
Napisz: poczta@partner-panele.pl

Producenci

Ciekawy efekt aranżacyjny, dzięki drzwiom zlicowanym ze ścianą

Opublikowany : 2023-05-09 10:55:47
Kategorie : Drzwi

Ciekawy efekt aranżacyjny, dzięki drzwiom zlicowanym ze ścianą

Drzwi ukryte, a właściwie drzwi zlicowane ze ścianą, ponieważ ukryta jest ościeżnica, to modny aranżacyjny patent. Niewidoczna ościeżnica i ledwie dostrzegalne na pierwszy rzut oka skrzydło drzwiowe, tworzące ze ścianą niemal jednolitą płaszczyznę, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów nie chcą eksponować drzwi wewnętrznych. Czy ten aranżacyjny efekt można uzyskać w każdym pomieszczeniu? Czym się kierować przy wyborze drzwi ukrytych? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.Zlicowane czyli dopasowane

Opcja montażu drzwi, które nie rzucają się w oczy, to świetna alternatywa, jeśli szczególnie cenisz minimalizm lub nie chcesz epatować otoczenia tak wyrazistym elementem wykończenia wnętrz, jakim są drzwi, a mimo wszystko potrzebujesz ich ze względów praktycznych. Schowana w ścianie ościeżnica i prawie niezauważalne skrzydło drzwiowe to wariant dla miłośników nowoczesnych rozwiązań w wystroju wnętrz, choć z powodzeniem sprawdzi się również w innych aranżacyjnych stylach. Na tym polega fenomen drzwi ukrytych – można je dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od estetyki, w jakiej jest urządzone.     

Drzwi zlicowane ze ścianą nadają się do przestrzeni prywatnych, biznesowych czy użyteczności publicznej. Wybierając drzwi zlicowane ze ścianą, unikasz uskoków w ścianach, co daje wrażenie scalenia przestrzeni. Szczególnie efekt ten widoczny jest w przedpokoju, skąd wchodzi się do różnych pomieszczeń. Drzwi ukryte polecane są zwłaszcza do pomieszczeń, w których sufit jest niżej osadzony – w tym wypadku optycznie go podwyższą. Zdadzą też egzamin w stosunkowo niewielkich wnętrzach, które z kolei wizualnie powiększą.

Drzwi ukryte możesz umieścić w ścianie murowanej oraz wykonanej z płyt kartonowo-gipsowych. Dostępne są we wszystkich standardowych szerokościach, a także w wersji otwieranej do wewnątrz lub na zewnątrz. Bazą drzwi ukrytych jest aluminiowa rama, wyposażona dodatkowo w zawiasy. Decyzję o montażu drzwi zlicowanych dobrze jest podjąć przed rozpoczęciem remontu, by zamontowaną ramę można było otynkować i wykończyć gładzią, innymi słowy – zlicować ze ścianą. Kolejnym etapem może być pokrycie skrzydła i ściany taką samą tapetą lub pomalowanie jednakową farbą, wystarczy kupić drzwi ukryte do samodzielnego wykończenia – masz wówczas pełną swobodę aranżacyjną.


Ukryta ościeżnica, ale widoczne skrzydło

Możesz zdecydować się na system drzwi ukrytych ze względu na brak widocznej ościeżnicy. Jeżeli nie zależy Ci na ujednoliceniu skrzydła ze ścianą, ale chcesz wyeliminować ościeżnicę, masz taką możliwość. Możesz zdecydować się na montaż drzwi ukrytych, których skrzydło będzie atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza. W ofercie producentów dostępne są gotowe skrzydła wykończone fornirem, lacobelem, laminatem lub inną powłoką.

Niezależnie od tego, czy chcesz, by drzwi niemal całkowicie stopiły się ze ścianą, czy chcesz ukryć wyłącznie ościeżnicę – przy montażu należy wykorzystać ościeżnicę ukrytą. Wybierając ją, zwróć uwagę:

  • z czego wykonana jest ściana?
  • w którą stronę mają otwierać się drzwi?
  • czym ma być pokryta ściana oraz ościeżnica?

Drzwi ukryte są wprost idealne do nowoczesnych wnętrz, których właściciele hołdują minimalistycznym, prostym i harmonijnym aranżacjom. Dyskretne drzwi zapewniają ład i stwarzają nieograniczone możliwości adaptacji pomieszczenia, w którym zostały zamontowane. Postaw na modele zlicowane ze ścianą, jeśli szukasz drzwi funkcjonalnych i nowoczesnych. Poznaj ofertę drzwi zlicowanych ze ścianą w naszym e-sklepie albo skontaktuj się z doradcą klienta, jeżeli masz dodatkowe pytania.