Filtry

Włączone filtry:
  Kolekcja

  Potrzebujesz porady?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze produktów, wyjaśnią szczegóły techniczne i sporządzą precyzyjną wycenę, jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań.


  Zadzwoń: 502 027 934
  Napisz: poczta@partner-panele.pl

  • Drzwi przylgowe

   Drzwi przylgowe   Klasyczne drzwi przylgowe to po prostu “zwykłe drzwi”, w najbardziej popularnym wariancie. Ich nazwa jest związana z elementem konstrukcyjnym jakim jest przylga, inaczej felc. Jest to cienka listwa, będąca przedłużeniem przedniej części skrzydła, znajdująca się po stronie klamki i zamka. Kiedy otwieramy drzwi po stronie zamka widzimy charakterystyczny “ząbek” na całej długości skrzydła - to właśnie przylga.

   Do czego służy przylga w drzwiach?

   Przylga jest elementem, który osłania łączenie skrzydła z ościeżnicą i pozwala domknąć skrzydło oraz zatrzymać je w odpowiednim miejscu. W drzwiach bezprzylgowych tę funkcję pełni zamek magnetyczny, który utrzymuje skrzydło na właściwym miejscu i nie pozwala skrzydłu się otwierać w niekontrolowany sposób. Dzięki przyldze w klasycznych drzwiach wewnętrznych zamek jest zakryty i niewidoczny, kiedy patrzymy na drzwi od przodu (od strony zawiasów). Przylga zasłania także nierówności pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem, które powstają wskutek naturalnego z czasem opadania drzwi na zawiasach. Niekwestionowaną zaletą drzwi przylgowych jest jednak cena - zarówno skrzydła jak i ościeżnice bezprzylgowe są znacznie droższe, z uwagi na konieczność zastosowania specjalnych, krytych zawiasów oraz zamka magnetycznego. Obydwa rodzaje skrzydeł są jednak tak samo solidne i trwałe - wybór drzwi przylgowych bądź bezprzylgowych to przede wszystkim kwestia estetyki oraz budżetu.

   Klasyczna konstrukcja i wygląd

   Drzwi przylgowe wyglądają dobrze w każdym wnętrzu - w przeciwieństwie do drzwi bezprzylgowych, które kojarzą się raczej z nowoczesnymi i minimalistycznymi wnętrzami. Dzięki klasycznej konstrukcji będą prezentować się efektownie zarówno w tradycyjnym jak i ekstrawaganckim wnętrzu.

  • Drzwi dostępne w wersji bezprzylgowej

   Drzwi dostępne w wersji bezprzylgowej   Uwaga! W tej kategorii znajdziesz modele drzwi przylgowych, które są dostępne również w wersji bezprzylgowej. Zdjęcia oraz podstawowe ceny dotyczą drzwi przylgowej. Dopłata do drzwi bezprzylgowych doliczy się po wyborze odpowiedniej opcji na karcie produktu.

   Rozwiń artykuł, żeby dowiedzieć się czym różnią się drzwi bezprzylgowe od przylgowych.

   Drzwi bezprzylgowe - czym właściwie są?

   Drzwi bezprzylgowe, nazywane też bezfelcowymi to inaczej drzwi zlicowane ze ścianą lub z ościeżnicą. Są one tak skonstruowane, by zamknięte drzwi tworzyły gładką powierzchnię z ościeżnicą, bez charakterystycznej, wąskiej listwy, wystającej z jednej strony skrzydła, czyli przylgi. Przylga to element skrzydła, który zachodzi na ościeżnicę, domykając drzwi. Drzwi bezprzylgowe, pozbawione tego elementu konstrukcyjnego wyglądają na “wpuszczone w ościeżnicę”, podczas gdy klasyczne drzwi przylgowe wyglądają, jakby były na nią nałożone. Drzwi bezprzylgowe to bardzo efektowne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Drzwi bezprzylgowe wyposażone są w chowane zawiasy, które są niewidoczne z zewnątrz, co nadaje im eleganckiego charakteru. Warto też pamiętać, że w skrzydle bezfelcowym widoczny jest zamek, który w przypadku drzwi przylgowych jest schowany właśnie za przylgą.

   Co powinieneś wiedzieć o drzwiach bezprzylgowych

   Większość popularnych modeli drzwi można zamówić w wersji bezprzylgowej Nie każdy wie, że większośc popularnych modeli drzwi, oferowanych przez znanych producentów można zamówić zarówno w wersji przylgowej jak i bezprzylgowej. Choć nie ma potrzeby wyszukiwania konkretnie drzwi bezprzylgowych - dla wygody zebraliśmy modele dostępne w wersji bezprzylgowej w jednej zakładce. Drzwi bezprzylgowe wymagają częstszej regulacji Każde skrzydło drzwiowe z biegiem czasu zaczyna pod wpływem własnego ciężaru lekko opadać na zawiasach. Decydując się na drzwi bezprzylgowe warto pamiętać, że przylga jest elementem konstrukcyjnym, który przykrywa nierówną szczelinę pomiędzy drzwiami a ościeżnicą. Wskutek tego drzwi bezprzylgowe należy częściej regulować tak, by delikatne opadanie skrzydła nie rzucało się w oczy. Nie ma to żadnego związku z jakością czy wytrzymałością skrzydeł - obydwa typy drzwi są tak samo wytrzymałe i solidne.

   Jak zamówić drzwi bezprzyglowe przez internet?

   Dla Twojej wygody zebraliśmy wszystkie skrzydła, które są dostępne w wersji bezprzylgowej w jednej zakładce. Jeśli jednak spodobały Ci się inne drzwi, sprawdź w opisie lub skontaktuj się ze sprzedawcą, by dowiedzieć się czy są dostępne również w wariancie bezprzylgowym.

  • Drzwi dostępne w wersji przesuwnej

   Drzwi dostępne w wersji przesuwnej   Uwaga! W tej kategorii znajdziesz modele drzwi przylgowych, które są dostępne również w wersji przesuwnej. Zdjęcia oraz podstawowe ceny dotyczą drzwi przylgowych. Dopłata do drzwi przesuwnych doliczy się po wyborze odpowiedniej opcji na karcie produktu.

   Rozwiń artykuł, by dowiedzieć się więcej o drzwiach przesuwnych chowanych oraz naściennych. 

   Drzwi przesuwne - jak wybrać?

   Drzwi przesuwne to wygodne i praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na klasyczne, rozwierane skrzydło drzwiowe. Są bardzo funkcjonalne i zajmują niewiele miejsca, dlatego doskonale sprawdzą się w małych przestrzeniach. Oprócz ich funkcjonalności na uwagę zasługuje również ich nowoczesny wygląd. Zamiast klasycznej ościeżnicy, drzwi przesuwne montowane są z wykorzystaniem specjalnego systemu przesuwnego, po którym porusza się skrzydło. Dwa, najpopularniejsze rodzaje systemów przesuwnych pozwalają na osiągnięcie efektu drzwi przesuwających się po ścianie lub chowających się do jej środka. Pamiętaj! Większość popularnych modeli drzwi rozwiernych jest również dostępna w wersji przesuwnej. Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym modelem drzwi, przeczytaj opis produktu lub skontaktuj się z naszą obsługą by dowiedzieć się, czy występuje on w wariancie przesuwnym.

   Drzwi przesuwne naścienne

   Najpowszechniej spotykanym a zarazem tańszym rozwiązaniem są drzwi przesuwne, montowane na specjalnej kasecie, nazywanej też karniszem. W skład całego systemu wchodzą:

   • kaseta, po której przesuwają się drzwi
   • listwa maskująca, zasłaniająca kasetę i nadająca całości estetycznego, schludnego wyglądu
   • belka odbojowa lub odbój, która montowana jest na ścianie, do której przesuwają się drzwi.

   Większość systemów przesuwnych można dodatkowo wyposażyć w tunel, obudowujący mur i podnoszący walory estetyczne całej konstrukcji.

   Drzwi przesuwne chowane w ścianę

   Drzwi przesuwne chowane w ścianę to bardzo efektowne, choć niestety również kosztowniejsze rozwiązanie. Dzięki specjalnej kasecie, którą należy obudować płytą kartonowo-gipsową drzwi, zamiast najeżdżać na ścianę, chowają się w jej środku. System przesuwny chowany w ścianę wymaga bardziej złożonych prac montażowych - m.in. zabudowanie całej konstrukcji płytą kartonowo-gipsową, należy więc liczyć się nie tylko z wyższymi kosztami samego skrzydła lecz również jego montażu. Jeśli jesteś zainteresowany drzwiami przesuwnymi chowanymi w ścianę, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci złożyć zamówienie.

  • Drzwi szklane

   Szklane drzwi wewnętrzne   Szklane drzwi wewnętrzne to bardzo modne i efektowne rozwiązanie do mieszkań, ale także biur czy przestrzeni publicznych. Pozwalają one na podzielenie poszczególnych pomieszczeń, przy jednoczesnym zachowaniu wrażenia otwartej przestrzeni. Prezentują się także bardzo nowocześnie, podkreślając modny charakter wnętrz. Co więcej, szklane drzwi wewnętrzne pozwalają na częściowe osłonięcie tego, co znajduje się w drugim pokoju poprzez zastosowanie mrożonego szkła lub efektownych aplikacji.   Szklane drzwi wewnętrzne - rodzaje:

   Szklane drzwi dostępne są w kilku wariantach:

   1. drzwi w całości wykonane ze szkła
   2. drzwi szklane z dwoma ramiakami pionowymi z płyty MDF - od drzwi wykonanych w całości ze szkła różni się dwoma pionowymi belkami po dwóch stronach przeszklenia
   3. drzwi szklane ramowe z ramiakiem z płyty MFD - od drzwi wykonanych w całości ze szkła różni się dwoma pionowymi belkami po dwóch stronach przeszklenia oraz belką z płyty w górnej części skrzydła   Szklane drzwi - niekoniecznie przeźroczyste

   Warto pamiętać, że szklane drzwi wewnętrzne niekoniecznie muszą być przezroczyste. Wręcz przeciwnie - nierzadko są one wykorzystywane w pomieszczeniach takich jak łazienka czy nawet toaleta. Wybierając wzór wyposażony w mleczną, matową szybę możesz w pełni oddzielić od siebie pomieszczenia tak, by osoby znajdujące się w jednym pokoju nie widziały co dzieje się w drugim. Różnorodność wzorów szyb pozwala na dopasowanie wyglądu drzwi do charakteru wnętrza.   Estetyka i wytrzymałość

   Wbrew pozorom szklane drzwi wewnętrzne to nie tylko efektowne, lecz również praktyczne rozwiązanie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz drzwi szklane marki DRE, Invado oraz Voster, wyróżniające się wysoką jakością wykonania oraz wytrzymałością.

  na stronę
  Pokazuje 25 - 36 z 2085 elementów
  Pokazuje 25 - 36 z 2085 elementów